Cellulit- sprawdź dlaczego nie możesz się go pozbyć!

Cellulit- sprawdź dlaczego nie możesz się go pozbyć!
Rate this post

Utrapienie pomarańczowej skórki dotyka prawie 90% kobiet. Mało z nich, nawet tych szczupłych, wygrywa tę nierówną walkę. Dlaczego tak się dzieje i co robią nie tak?

Co to jest i skąd się bierze?

Cellulit to trudny przeciwnik. Jeśli masz zamiar z nim wygrać, po pierwsze powinnaś dokładnie poznać swojego wroga – bez takiej informacji nie pokonasz go. Rozpocznijmy od tego, że cellulit powstaje wtedy, gdy zostaje zaburzony metabolizm energetyczny, co może być efektem, ale nie musi, nadwagi. Z nią właśnie wielokrotnie utożsamiany jest nasz „bohater”.

Możemy wyodrębnić dwa rodzaje cellulitu:

 cellulit wodny – tworzy się na skutek gromadzenia się wody i tłuszczu w tkankach. Powodują go zwykle zmiany hormonalne, dlatego jest bardziej zauważalny przed miesiączką, w czasie i po ciąży. Ten cellulit może też być wynikiem siedzącego trybu życia, brania tabletek antykoncepcyjnych oraz problemów z krążeniem.
– cellulit tłuszczowy (lipidowy) – te nieestetycznie wyglądające grudki to nic innego jak nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, występująca w nadmiarze. Zwykle tworzy się na udach, biodrach, pośladkach oraz brzuchu. Pojawia się na skutek niezrównoważonej diety i zbyt małej aktywności fizycznej.

Dlaczego tak trudno się go pozbyć?

Największą pomyłką, jaki wykonuje większość kobiet w walce z pomarańczową skórką jest niewłaściwy dobór środków. Koncentrują się one przede wszystkim na pielęgnacji skóry od zewnątrz – wydają setki pieniędzy na kremy, balsamy i zabiegi pielęgnacyjne. Niestety wiele z nich szybko przekonuje się, że stan ich skóry wcale nie poprawia się. Co więc robią źle?
Po pierwsze, cellulit można pokonać tylko działając od wewnątrz, czyli tam, gdzie tkwi jego podłoże. Przecież tworzy się on w wyniku procesów występujących w organizmie, a nie pod działaniem czynników zewnętrznych. Dlatego właśnie ani jedna kuracja robiona na powierzchni skóry nie ukaże pożądanych rezultatów. Tylko odpowiednia dieta wraz z prawidłowo dobraną suplementacją jest w stanie zniwelować niedoskonałości.

Jak się pozbyć cellulitu?get slim cellulite

Jednym z najczęściej doradzanych przez ekspertów, a także same użytkowniczki, produktów pomagających uporać się z pomarańczową skórką jest Get Slim Cellulite. Suplement ten faktycznie ma w sobie wszystko, co potrzebne, aby poprawić wygląd skóry. Znajdziemy tam naturalne ekstrakty i witaminy wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej i usprawniające metabolizm energetyczny, m.in. kapsaicynę, wyciąg z morszczynu, morwę białą, polifenole z pestek winogron, ekstrakt z kory sosny śródziemnomorskiej i witaminę C. Naturalnie aktywność fizyczna i zbilansowana dieta są zalecane, aby usprawnić proces eliminacji skórki pomarańczowej, ale musisz pamiętać, że bez zaatakowania cellulitu od środka, ściągasz na siebie porażkę w tej walce.