Czy kwas hialuronowy w kapsułkach może zastąpić zabiegi odmładzające?

Czy kwas hialuronowy w kapsułkach może zastąpić zabiegi odmładzające?
Rate this post

O zabiegach na odmłodzenie skóry słyszała chyba każda kobieta. Z powodu swojej ceny, nie jest to może metoda bardzo popularna, jednak wykorzystuje ją wiele sławnych osób. Zauważyć można też liczne reklamy zabiegów anti-aging. Czy alternatywą dla nich mogą stać się tabletki z kwasem hialuronowym?

Dlaczego właśnie kwas hialuronowy?

Zanim pojawił się jako kwas hialuronowy w kapsułkach, ten naturalny związek chemiczny słynął z zastosowania w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy jest jedną z substancji, znajdujących się w ludzkiej skórze, które odpowiadają za jej nawilżenie, sprężystość, a w konsekwencji – za jej młody i zdrowy wygląd. Z czasem jest go jednak coraz mniej, co w połączeniu z ubytkami kolagenu, powoduje powstawanie zmarszczek i powolne, ale postępujące, wiotczenie skóry. Wstrzyknięcie właściwie spreparowanego kwasu hialuronowego prosto w skórę, powoduje widoczną poprawę jej wyglądu. Zastosowanie do zabiegów odmładzających tej właśnie substancji, jest uwarunkowane tym, jak korzystnie wpływa kwas hialuronowy na zmarszczki.

Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem pojawiły się jako rozwiązanie dla osób, które są zainteresowane skorzystaniem z dobroczynnych właściwości kwasu hialuronowego, ale nie chcą decydować się na poddanie się zabiegom odmładzającym. Argumentem przeciw takim zabiegom zwykle jest po prostu ich cena, w wielkości co najmniej kilkaset złotych. Dodatkowo, zabiegi opierające się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego, kojarzą się zwykle z dość dużą i nagłą ingerencją w wygląd twarzy. To zrozumiałe, że nie każda kobieta jest na taką ingerencję gotowa. Innym rozwiązaniem jest sięgnięcie po kwas hialuronowy tabletki.

Jaki kwas hialuronowy wybrać?

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze rodzaju kuracji kwasem hialuronowym, należy rozważyć kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, wybór powinien zależeć od oczekiwanych rezultatów, a raczej od tego, jak szybko ich oczekujemy. Zabieg anti-aging polegający na wstrzyknięciu kwasu do głębokich warstw skóry, zapewni właściwie natychmiastowy rezultat. Stosowanie suplementu, takiego jak kwas hialuronowy tabletki na pewno wymaga zaczekania na rezultaty. Są one zauważalne po kilku miesiącach stosowania suplementacji, jednak są identyczne, jak skutki zabiegu – zmarszczki ulegają spłyceniu i stają się dużo mniej widoczne. Przy tym, efekty te utrwalają się i utrzymują, w przeciwieństwie do efektów zabiegu, które z czasem znikają i po pewnym okresie wymagają powtórnej wizyty w gabinecie.

Inną kwestią wartą przemyślenia jest z pewnością cena. Nie ma wątpliwości, że kwas hialuronowy w tabletkach to opcja dużo tańsza, niż regularne poddawanie się profesjonalnym zabiegom odmładzającym. Co więcej wygodniejsza, gdyż można ją stosować samemu, bez konsultacji ze specjalistą. W każdym razie, należy wiedzieć, że aby zastosować kwas hialuronowy na zmarszczki, nie jest konieczne uleganie specjalistycznym zabiegom.