Problem cellulitu dotyka prawie 90% kobiet. Mało z nich, nawet tych szczupłych, wygrywa tę nierówną walkę. Dlaczego tak się dzieje i co robią źle?

Czym jest i skąd się bierze?
Cellulit to trudny przeciwnik. Jeśli chcesz z nim wygrać, po pierwsze powinnaś dokładnie poznać swojego wroga – bez takiej wiedzy nie pokonasz go. Zacznijmy od tego, że cellulit tworzy się wtedy, gdy zostaje zakłócony metabolizm energetyczny, co może być efektem, ale nie musi, nadwagi. Z nią właśnie wielokrotnie kojarzony jest nasz „bohater”.

Polecamy: tabletki na cellulit

Możemy wyodrębnić dwa rodzaje cellulitu:
– cellulit wodny – powstaje na skutek gromadzenia się wody i tłuszczu w tkankach. Wywołują go zwykle zmiany hormonalne, dlatego jest bardziej widoczny przed miesiączką, w czasie i po ciąży. Ten cellulit może też być wynikiem siedzącego trybu życia, brania tabletek antykoncepcyjnych oraz problemów z krążeniem.
– cellulit tłuszczowy (lipidowy) – te nieładnie wyglądające grudki to nic innego jak nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, występująca w nadmiarze. Najczęściej tworzy się na udach, biodrach, pośladkach oraz brzuchu. Pojawia się na skutek niezrównoważonej diety i braku aktywności fizycznej.

Dlaczego tak ciężko się go pozbyć?
Największym błędem, jaki popełnia większość kobiet w walce z cellulitem jest nieprawidłowy wybór środków. Koncentrują się one przede wszystkim na pielęgnacji skóry od zewnątrz – wydają setki pieniędzy na kremy, balsamy i zabiegi pielęgnacyjne. Niestety wiele z nich szybko przekonuje się, że stan ich skóry w ogóle nie poprawia się.

Co więc robią źle?
Po pierwsze, cellulit można zwalczyć tylko działając od środka, czyli tam, gdzie tkwi jego podłoże. Przecież tworzy się on w wyniku procesów występujących w organizmie, a nie pod działaniem czynników zewnętrznych. Dlatego właśnie żadna kuracja zastosowana na powierzchni skóry nie ukaże satysfakcjonujących efektów. Tylko właściwa dieta wraz z odpowiednio dobraną suplementacją jest w stanie usunąć niedoskonałości.

Jak usunąć cellulit?
tabletki na cellulitJednym z najczęściej doradzanych przez ekspertów, a także same użytkowniczki, produktów pomagających uporać się z cellulitem jest Get Slim Cellulite. Suplement ten faktycznie zawiera wszystko, co potrzebne, aby polepszyć wygląd skóry. Odnajdziemy tam naturalne ekstrakty i witaminy wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej i usprawniające metabolizm energetyczny, m.in. kapsaicynę, wyciąg z morszczynu, morwę białą, polifenole z pestek winogron, ekstrakt z kory sosny śródziemnomorskiej i witaminę C. Naturalnie aktywność fizyczna i zbilansowana dieta są zachwalane, aby usprawnić proces eliminacji skórki pomarańczowej, ale musisz pamiętać, że bez zaatakowania cellulitu od wewnątrz, skazujesz się na porażkę w tej walce.